PIERNIKI BOŻONARODZENIOWE

Nic tak słodko nie przywodzi na myśl Bożego Narodzenia, jak wspólne pieczenie i dekoracja pierniczków…

Zapraszamy na zajęcia, podczas których nasi goście wypiekają po 3 pierniczki o świątecznych kształtach – gwiazdek, choinek, bałwanków, św. Mikołajów itp. Wypieczone smakołyki dekorują kolorowymi lukrami i posypkami cukrowymi, tworząc tym samym małe świąteczne dzieła sztuki! Tak przygotowane pierniczki pakują w eleganckie celofanowe torebeczki z etykietą oraz przewiązują kolorową wstążką.

PIERNIKI WIELKANOCNE

W  szczególny czas przed świętami Wielkiej Nocy zapraszamy naszych Gości do wypieku i dekorowania piernikowych jajeczek, kurczaczków czy kogucików, które mogą być ozdobą wielkanocnego koszyczka czy miłym upominkiem od „zajączka”…

W czasie warsztatów dzieci dowiedzą się ciekawostek dotyczących historii piernikarstwa w Toruniu, poznają stosowany od wieków przepis na piernikowe ciasto i zobaczą, jakie przyprawy wchodzą jego skład.
Niezapomnianą zabawę zapewnią animatorzy – Piernikarki lub Piernikarze, którzy zachęcą młodych czeladników do aktywnej zabawy!

WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

Święta Bożego Narodzenia to oczekiwana przez wszystkie dzieci okazja do spotkania ze… Świętym Mikołajem. Gwarantujemy, że jego obecność, którą proponujemy jako dodatkową atrakcję naszych warsztatów, będzie niezapomnianym przeżyciem dla naszych piernikarskich czeladników! Św. Mikołaj opowie o dalekiej Laponii i świątecznych zwyczajach. A kto wie – może i przyniesie ze sobą jakieś upominki…?